top of page

Zbieramy Fanty na Bal Samorządowy


Nasze Stowarzyszenie zostało mile zaskoczone przez otrzymanie ślicznych fantów na loterię, która odbędzie się podczas I Samorządowego Balu Charytatywnego w dn. 02.02.2008r. Fanty przyjechały z Czarnego od p. Aleksandry Klin, kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej "Promyk" w Czarnym. Są to przepiękne małe dzieła sztuki. Drugim sympatycznym doświadczeniem była moja wizyta w WTZ w Chojnicach. Pomimo wietrznej i nieciekawej pogody w WTZ dało sie odczuć ciepło płynące z tego domu. Uczestnicy warsztatów pracowicie w pracowniach tworzyli swoje dziełka. Pani kierownik Joanna Warczak przyjęła nas niezwykle miło. Miałyśmy okazję podejrzeć, jak pracują jej podopieczni. Niesamowite jest to, że każda z tych osób jest głeboko upośledzona, zaczyna mozolnie od przyszywania przysłowiowego guzika, a kończy na wspaniałych ręcznych wytworach. WTZ tryska energią i życiem! Jak dużo można nauczyć sie od chorych Tej pogody ducha, której nam tak często brakuje.

Trzecia niespodzianka to chęć pomocy ze strony Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnicach, który również przyłaczył się o wzbogacenia Stowarzyszenia Boża Krówka o przepiękne fanty. Pani Mariola Majewskazapewniła, ze przygotuje nam najładniejsze dzieła jej podopiecznych. W ŚDS w zajęciach uczestniczą osoby chore psychicznie oraz upośledzone, które swoim talentem mogłyby obdzielic niejednego z nas.

Firmy. które dotychczas przekazały fanty na loterię:

  1. WTZ "Promyk" Czarne

  2. WTZ Chojnice

  3. Środowiskowy Dom Samopomocy w Chojnicach

  4. Szkoła Językowa English Unlimited z Chojnic

  5. Eurobank Chojnice

  6. BHP Delta J. Czerwiński

  7. Zespół Red Devils przekazał koszulkę mistrzów Polski w Futsalu na licytację podczas balu

  8. Dyrektor p. Elżbieta Stanke z Przedszkola "Wesołe Przedszkolaki" przekazała piękne obrazki w antyramie malowane i wyklejane przez jej podopiecznych.

  9. Firma Kaparis p. Dariusza Rząski przekazała bon na zakup 10 litrów farby.


4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page