top of page

Kamila zbiera na nową protezę modularną uda.

Zaktualizowano: 30 gru 2019

KAMILA KAPŁANOWSKA, utrata lewej kończyny dolnej na skutek wypadku komunikacyjnego


Tak było zaraz po wypadku...

Kamila Kapłanowska śliczna młoda dziewczyna straciła nogę na początku sierpnia 2011r. Trafiła wówczas na trzytygodniową rehabilitację do Bydgoszczy. Po powrocie od razu chciała pójść do szkoły. Rozpoczynała drugą klasę w Zespole Szkół Kształcenia Ponadgimnazjalnego w Chojnicach.       – Jeśli będę miała chociaż jakąś tymczasową protezę i nauczę się poruszać o kulach, to postaram się chodzić na lekcje – zapewniała nastolatka.        Z powrotem do szkoły może być problem. Sama Kamila przyznaje, że na razie trudno jest jej wstać. Jej mama Krystyna Kapłanowska dodaje, że dziewczyna jest osłabiona, szybko się męczy. I – zdaniem lekarza – przynajmniej teraz nie powinna podróżować samochodem osobowym. Poza tym o protezę nie jest tak łatwo.

Obecnie Kamila sama pisze o sobie...

Hej! nazywam się Kamila, mam 24 lata.

od 17 roku życia jestem osobą niepełnosprawną. Ukończyłam dwa kierunki szkoły technikum rolnicze i opiekuna medycznego.

Aktualnie pracuję. Realizuje wszystkie swoje marzenia. Cieszę się każdym dniem i biorę z niego ile tylko mogę.

Niestety "Pan Ból" jest obecnie moją codziennością :(

Proszę Państwa, znalazłam się w krytycznej sytuacji. Stara proteza jest już tak zużyta, że muszę ją wymienić na nową. Obecnie każdy krok sprawia mi niesamowity ból. Nie mogę wręcz chodzić. A pracuję zawodowo i ciągle jestem na środkach przeciwbólowych, gdyż ból jest okropny. Liczę na Państwa pomoc, gdyż jak dotychczas nie zawiodłam się na dobrych ludziach.


Koszt nowej protezy z elektronicznym kolanem i elektroniczną stopą jest ogromny.

DZIĘKI MOJEJ MAMIE I PROGRAMOWI AKTYWNY SAMORZĄD MAMY JUŻ  POŁOWĘ ŚRODKÓW BRAKUJE OK. 100 tys zł, bo nie wystarczy sama proteza, potrzebne są częste wizyty na zmiany leja, na całą obsługę związaną z protezą, na niezbędne przeglądy i naprawy oraz na dojazdy ...

PROSZĘ... 

Chcę nadal normalnie chodzić do pracy, chcę być w przyszłości żoną i matką, żyć tak, jakbym miała nogę, ale potrzebuję pomocy i proszę o nią.

Kamila


Chcąc pomóc Kamili możesz także przekazać darowiznę na konto Stowarzyszenia Boża Krówka PKO BP O/CHOJNICE 51 1020 1491 0000 4602 0042 8714 z dopiskiem dla Kamili Dla wpłat z zagranicy konieczny jest numer międzynarodowy Banku: swift BPKOPLPW IBAN: PL51102014910000460200428714 lub

przekazać swój 1% w kolejnym roku obrotowym przy PIT- wystarczy wpisać nr KRS 0000283567  z dopiskiem Kamila

45 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page