top of page

Wieści od Ignasia

Zaktualizowano: 6 lis 2020


Ignaś już po raz drugi wyjechał na rehabilitację do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Wcześniej był na przełomie sierpnia i września 2019 roku.


Ignaś choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe czterokończynowe (MPD) ma już prawie 2 latka . Urodzinki 17 czerwca!

Aktualnie rozpoczął 26 lutego br. kolejny cykl rehabilitacji neurologicznej Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Wszystkie nasze Ziemskie Anioły zanoście prośby do Najwyższego, aby nastąpił kolejny progres. Wszyscy bardzo pragniemy, by zaczął chodzić. Po dzisiejszych badaniach miał Rtg bioder, gdyż p.dr zauważyła, ze ma także coś z biodrami. Okazało się, że Ignaś ma dodatkowo szpotawe  biodra i kolana.

Bardzo proszę o odliczenie 1% na rzecz Ignasia. Przeznaczymy je na zakup szytego na miarę obuwia ortopedycznego, nowych ortez stopowo-goleniowych, a także na specjalny kombinezon TheraTogs, który ustabilizuje mu sylwetkę, żeby mógł chodzić.


edit z dn.13.03.2020

Chciałam poinformować, że po konsultacji z ortopedą dziecięcym nie mam na razie kupować kombinezonu Theratogs dla Ignasia. Ortopeda stwierdził, że mięśnie Ignasia w kombinezonie się rozleniwią. Ma na razie ile się da ćwiczyć i rehabilitować się.


Dlatego też jedziemy na kolejny turnus (już drugi) do Ośrodka Tratwa w Steklinku (są to turnusy płatne), ktory mamy zaplanowany na 30.08.2020r. do 12.09.2020r.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby wspomóc nas finansowo, to bardzo prosimy o wsparcie, bo koszt turnusu wyceniony jest na 5800zł.


Na razie Ignacy samodzielnie potrafi stanąć przytrzymując się mebli.

O kombinezonie można sobie poczytać tutaj. http://ortomedika.ipr.pl/systemy-thera-togs/
A po intensywnych ćwiczeniach Ignacy pada jak kawka!


Najbardziej uwielbia przyrząd zwany Galileo. Jest to platforma wibracyjna, o której możecie Państwo sobie poczytać tutaj Platforma treningowa galileo.


Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku który przedstawia codzienność Ignasia: 5 razy w tygodniu do południa i raz po południu jeździmy na rehabilitację. Za większość zajęć płacimy prywatnie. Między innymi na Si do gabinetu Sensola w Chojnicach, do Przystani Brzdąca, na Wczesne Wspomaganie Rozwoju, na terapię w ramach SUO w MOPS , na zajęcia z programu Za Życiem oraz ma spotkania z logopedą. Ignaś intensywnie ćwiczy. Bardzo pragniemy, by zaczął samodzielnie chodzić. To jeszcze dość długi proces, ale powolutku idziemy do przodu.123 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentarer


bottom of page