top of page

KACPER BRUNKA, skrócenie kończyny dolnej

 Kacperek Brunka urodził się 07.07.2007r. Przyszedł na świat w 37 tyg. ciąży, ważył 3060, dł. 53cm. Był małym śmieszkiem od samego urodzenia... do czasu. Kiedy skończył 6 miesięcy zaczęliśmy się niepokoić, ponieważ nasz synek nie przekręcał się na brzuszek, nie potrafił utrzymać dobrze główki w pozycji na kolanach, nie podnosił się, nie łapał nas za ręce. Nie miał chęci na jakiekolwiek zabawy ruchowe. 
Szybka konsultacja u specjalistów wykazała, że Kacperek ma zaburzenia rozwoju psychoruchowego. Zaczął być rehabilitowany od 8 mca życia. Rehabilitacja przyniosła postęp. Kacperek jako dwulatek zaczął chodzić, ale znowu nas zaniepokoiło to, że co chwilę się przewracał bez przyczyny na prostej powierzchni. Okazało się, że przyczyną jest skrócona o 1,5 cm nóżka. 
Obecnie dziecko ma prawie 7 lat, nadal jest intensywnie rehabilitowany, nosi specjalne buty ortopedyczne wraz z wkładką powodującą wydłużenie nóżki. Ponadto od 2013 roku stwierdzono u niego silne ADHD. W związku z tym jest cały czas na lekach uspakajających. Miał problemy z koncentracją. Od 2013 roku nasz synek uczęszcza do zerówki, uczy się w klasie integracyjnej. 
Jako rodzice zwracamy się do Państwa o przekazanie na naszego syna 1% , które to środki zainwesujemy w rehabilitację Kacperka. 

Skutki braku rehabilitacji naszego dziecka mogą być bardzo poważne:
Nieleczona nierówność kończyn dolnych prowadzi do zachwiania równowagi w wielu odcinkach narządu ruchu. Skośne ustawienie miednicy powstaje już przy różnicy rzędu 1-2 cm i wywołuje dalsze skutki głównie w obrębie kręgosłupa oraz stawów biodrowych. Wyrównawcze, boczne skrzywienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym wywołuje wtórne zmiany w postaci deformacji kręgów oraz zmian zwyrodnieniowych, będących przyczyną dolegliwości bólowych. Zaburzenia biomechaniki stawów biodrowych (asymetria pokrycia głów kości udowych przez panewki, asymetria napięcia mięśni) powodują rozwój wczesnych zmian zwyrodnieniowych. Chód, w związku z naprzemiennym przenoszeniem ciężaru ciała na krótszą i dłuższą kończynę staje się nie tylko mało estetyczny, ale również związany z większym wydatkiem energetycznym.


Wszystkim Darczyńcom już teraz serdecznie dziękujemy: Basia i Krzysztof-rodzice Kacpra

Chcąc pomóc Kacprowi możesz przekazać darowiznę na konto Stowarzyszenia Boża Krówka
PKO BP O/CHOJNICE
51 1020 1491 0000 4602 0042 8714
z dopiskiem dla Kacpra Brunki 

Dla wpłat z zagranicy konieczny jest numer miedzynarodowy Banku:
swift BPKOPLPW
IBAN: PL
51102014910000460200428714
lub

przekazać swój 1% w kolejnym roku obrotowym przy PIT- wystarczy wpisać nr KRS 0000283567  z dopiskiem Kacper Brunka
 

bottom of page