top of page

O nas

W 2005 roku mój syn znalazł się na Oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Gdańsku. Podejrzewano poważną chorobę. Ten czas spędzony na Oddziale Onkologii zmienił moje spojrzenie na wiele spraw, a zwłaszcza na kwestię odchodzenia dzieci. Zrozumiałam, że życie to najkruchsza rzecz, jaką nam dano.. Widziałam szaleństwo i rozpacz w oczach matek, których dzieci umierały, a one nie mogły nic zrobić…

Badania nie potwierdziły obaw lekarzy. Ale ja po pobycie na tym oddziale byłam już inna. Zdążyłam się zaprzyjaźnić z kilkorgiem dzieci i ich rodzicami. Wiele z tych małych przyjaciół już odeszło. Mój synek jest zdrowy. Postanowiłam wówczas, że w ramach „podziękowań” zrobię coś, co da nadzieję rodzicom i pomoże im przetrwać ciężki okres choroby dziecka. I tak wykiełkowała myśl o powstaniu Stowarzyszenia...

 

Na swojej drodze do celu spotkałam wielu rodziców i chorych dzieciaków, było sporo ważnych inicjatyw i działań na ich rzecz, ale przełomem było spotkanie Eweliny Wirkus - mamy chorego na nowotwór złośliwy Szymka. Małego wówczas 4-letniego mieszkańca Chojnic. Wielkiego bohatera, który jest  Światełkiem Nadziei dla innych rodziców chorych dzieci.

 

Postanowiliśmy wraz z rodziną Szymka i zaprzyjaźnionymi osobami urzeczywistnić plan..."I tak powstało Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową i Rodziców po Stracie skupiające się na pomocy chorym onkologicznie dzieciom.Wszyscy pracujemy dla naszych dzieci społecznie i nie pobieramy wynagrodzenia za to, co robimy. Mamy szczęście spotykać na naszej drodze ludzi z wielkim sercem, którzy użyczają nam swojego talentu i umiejętności. Wszystko to składa się na nasze możliwości działania i procentuje pomocą.Dziękujemy za zaufanie.

A.Czapiewska 

Członkowie Stowarzyszenia Boża Krówka to grupa zaprzyjaźnionych osób, które wspólnie postanowiły działać i robić coś dla innych. Pracujemy za darmo, nie pobieramy żadnych profitów ( prócz własnego zadowolenia). Cała kwota, którą uzbieramy podczas licytacji na allegro lub z imprez charytatywnych, jak również od  darczyńców jest dysponowana dla "naszych" dzieci. 
Jak na razie mamy szczęście spotykać na naszej drodze ludzi życzliwych i obdarzonych różnymi talentami, którzy z chęcią nam pomagają. Myślę, że takie życzliwe nastawienie będzie nam towarzyszyło przez cały czas  .


Pełna nazwa Stowarzyszenia brzmi:

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową i Rodziców po Stracie Boża Krówka
w skrócie: Stowarzyszenie Boża Krówka


siedziba:
89-600 Chojnice, ul. Kościuszki 1


KRS 0000283567 z dn. 27.06.2007r.
NIP 555-204-72-84
REGON: 220450655

Nr konta: PKO BP 51 1020 1491 0000 4602 0042 8714

Dla wpłat z zagranicy konieczny jest numer miedzynarodowy Banku:

swift BPKOPLPW

IBAN: PL51102014910000460200428714

bottom of page