top of page

MAŁGOSIA MICHALAK, Naczyniak kapilarno-limfatyczny

Małgosia urodziła się 20 czerwca 2017 roku i od tego dnia wszystko się zmieniło. Dziecko, które podczas wizyt u ginekologa rozwijało się idealnie i nic nie wskazywało na wrodzoną wadę, urodziło się z bardzo rozległym naczyniakiem. Jako, że w pierwszym momencie nie stwierdzono jego rodzaju, oraz lekarze nie mieli doświadczenia z tak dużą wadą, postanowiono w trzeciej dobie życia  wysłać Małgosię do szpitala w Bydgoszczy w celu dalszych badań.

Po wstępnych badaniach okazało się, że nasza córka ma naczyniaka limfatycznego, ale bez rezonansu magnetycznego nie można było określić jego zasięgu. Jedynym wyznacznikiem było przerośnięcie w obwodzie całej lewej rączki, przebarwienia na klatce piersiowej, szyi oraz obojczyku.

Pod kontrolą lekarzy czekaliśmy aż Małgosia podrośnie, do takiego stopnia, aby można było dokonać rezonansu. Niestety w międzyczasie okazało się,  że córka ma Pylorostenozę, przez co nie przybierała na wadze. Musiała mieć zabieg, dzięki któremu pokarm mógł być przez nią prawidłowo przyswajany.

W październiku 2017 roku Małgosia osiągnęła odpowiednią wagę. Po dokonaniu rezonansu okazało się, że jest to rodzaj naczyniaka mieszanego, kapilarno-limfatycznego z podejrzeniem żylnego, który zasięgiem obejmuje całą szyję oraz klatkę piersiową z której przechodzi w lewą rączkę.

Obecnie, aby zatrzymać rozrost naczyniaka Małgosia potrzebuje codziennych rehabilitacji oraz kompresoterapii (opaska uciskowa na rączkę).

Na chwilę obecną  są to jedyne możliwe środki zapobiegawcze. Dopiero gdy Małgosia będzie starsza, będzie można podjąć jakiekolwiek kroki  w kierunku dalszego leczenia m.in. operacji chirurgicznej.

Małgosia, dzięki rehabilitacjom, goni swoich rówieśników. Jest bardzo pogodnym i ruchliwym dzieckiem. My, jako rodzice, staramy się dać naszej córce to, co najlepsze.

Dążymy do tego, aby w  przyszłości  była zdrowa.

Dlatego bardzo prosimy wszystkich dobrych ludzi o przekazanie 1% podatku na rzecz rehabilitacji i kompresoterapii  Małgosi. Dzięki zebranym funduszom, możemy nasze dziecko rehabilitować  i wstrzymać rozrost wady.

Za wszelką pomoc serdecznie Państwu dziękujemy!

Rodzice Małgosi

Chcąc pomóc Małgosi możesz przekazać darowiznę na konto Stowarzyszenia Boża Krówka
PKO BP O/CHOJNICE
51 1020 1491 0000 4602 0042 8714
z dopiskiem dla Małgosi 

Dla wpłat z zagranicy konieczny jest numer miedzynarodowy Banku:
swift BPKOPLPW
IBAN: PL
51102014910000460200428714
lub

przekazać swój 1% w kolejnym roku obrotowym przy PIT- wystarczy wpisać nr KRS 0000283567  z dopiskiem Małgosia 
 


 

bottom of page