PolskiEnglishDeutsch

AKTUALNOŚCI
NASZE DZIECI
ZADANIA
STATUT
KONTAKT
FOTOGALERIA
KSIĘGA GOŚCI
LINKI

NASZE DZIECI

back

Agatka Warsińska - Niewidoma, Dziecięce Porażenie Mózgowe, Niedokrwistość Hemolityczna

Agatka Warsińska z Chojnic urodziła się 1 września 2000r. jako 6-miesięczny wcześniak. Uratowano ją, ale zbyt dużo tlenu w inkubatorze spowodowało odklejenie się siatkówek oczu. Niestety. operację, która powinna być wykonaną najpóźniej do 5 miesiąca życia zrobiona została dopiero, gdy dziewczynka miała 14 miesięcy. Przez niedbalstwo lekarzy dziecko obecnie nie widzi. Ma jedynie poczucie światła. Nie dosyć tego, dziewczynka ma także dziecięce porażenie mózgowe spastyczne kończyn dolnych (bez upośledzenia umysłowego). Porusza się na wózku inwalidzkim. Lekarze dają jej szansę na w miarę sprawne poruszanie się na własnych nogach.

Agatka uczy się Brailla i jest bardzo pogodna, ślicznie śpiewa. Aby mogła chodzić wymaga jednak intensywnej rehabilitacji nóg. Niestety, 2 tygodnie rehabilitacji kosztuje aż 3.700 zł, a dziecko powinno być jej poddawane 4 razy w roku. Mamy Agatki na to nie stać. Samotnie wychowuje dwoje dzieci (Agatka ma siostrę-bliźniaczkę, u której na ostatnich badaniach okulistycznych wykryto, że nie widzi już prawie na jedno oko, a na drugie słabo).Ojciec dziewczynek zostawił matkę tuż po porodzie, bo nie mógł zaakceptować kalectwa córki. Z matką mieszka jeszcze trzecia dorosła córka z wnuczką, a pozostałe dwie dorosłe założyły własne rodziny i wyprowadziły się z domu rodzinnego. Ich mieszkanie jest małe, nie ma łazienki, a WC jest na korytarzu. Rodzina Agatki utrzymuje się tylko z zasiłku na chore dziecko wypłacanego przez MOPS w Chojnicach oraz z alimentów. Mama dziewczynki nie może podjąć pracy, gdyż Agatka absorbuje jej czas 24 godziny na dobę.

Dziewczynka przeszła już w swoim krótkim życiu przez piekło. Jeśli nie zostanie poddana rehabilitacji i nie nauczy się chodzić będzie jej w dalszym życiu bardzo ciężko. Niewidoma Agatka czeka na Twoją pomoc... 

Więcej poczytasz o Agatce na STRONIE AGATKI

Chcąc pomóc Agatce możesz przekazać darowiznę:

STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ I RODZICÓW PO STRACIE BOŻA KRÓWKA
ul. Kościuszki 1/3, 89-600 Chojnice

PKO BP O/CHOJNICE 51 1020 1491 0000 4602 0042 8714
z dopiskiem dla Agatki

Dla wpłat z zagranicy konieczny jest numer miedzynarodowy Banku:
swift BPKOPLPW
IBAN: PL51102014910000460200428714

 

Strony Internetowe Chojnice